skip to Main Content

Koltuklar Nasıl Yıkanır?

Koltuklar Nasıl Yıkanır?

Bazen yıkanacak koltuk kumaşı ya da süngeri sıcak suya dayanıklı ama bezende bu ürünler dayanıksız olabiliyor. Bu yüzden koltuk yıkama sırasında yıkamayı gerçekleştirecek personel ya da Evde koltuk yıkama yapılıyorsa evdeki yıkayanlar suyun bu sıcaklığını kendileri ayarlayacaktır. Aslında eğer yıkama yapılacak koltuk takımı sağlam ve dayanıklı malzemelerden yapılmışsa en uygun olan yöntem sıcak sulu yöntemdir. Pe ki neden sıcak su? Bilindiği gibi sıcak su kir ya da lekelerin çözülmesinde daha doğrusu çabuk çözülmesinde en büyük etkendir. Sıcak su kirleri gevşeterek yıkama sırasında daha çabuk çıkmasını kolaylaştıracaktır. Koltuklar nasıl yıkanır? Bu konuda çeşitli yöntemler olmasına rağmen içlerinde en önemli olan koltuk yıkama yöntemi sıcak su ile yapılan yöntemdir. Bu koltuk yönteminde koltuk yıkama sırasında kullanılacak olan suyun sıcak olmasından kasıt tabii ki koltuk kumaşına ve süngerine göre yıkama sırasında derecesi değişebilir.

Temiz Bir Koltuk Yıkamak İçin Neler Gerekir?

Temiz bir koltuk yıkamak için her şeyden önce yıkanacak koltuk takımının ya da kanepelerin iyi analiz edilmesi gerekir. Yanlış uygulanan yöntemler yüzünden birçok koltuklar kullanılamaz hale gelmektedir. Koltuk yıkamalarımız sırasında birçok müşterimizin daha önce farklı firmalara yıkattıkları koltukların kuruduktan sonra kumaş üzerinde büzülmeler ve renk değiştirmeler meydana geldiği belirtilmektedir. Bunun nedenini biz Işık Koltuk Yıkama Firması olarak iki nedene bağlamaktayız. Birincisi koltuk yıkama sırasında yukarıda belirtmiş olduğumuz dikkat edilmesi gereken şartlara uyulmadığı hususudur. Koltuğun kumaş cinsi ya da sünger kalitesi bilinmediği için çok sıcak su kullanılması ve buna bağlı olarak koltuk yüzeyinde sararmalar ya da büzüşmelerin ortaya çıkmasıdır. Su çok sıcak olunca yıkama sırasında hassas koltuk kumaşı çekme yapar buda büzüşmelere yol açar.

Diğer bir etken ise eğer koltuk çok kirli ve yıkama sırasında koltuk yüzeyinde bulunan ıslaklığın yeterince vakumlanmamasından kaynaklanıyordur. Yeterince vakumlanmayan ıslak koltuklar doğal olarak kirlerde temizlenmediği için kumaş yüzeyinde sararmalara neden olmaktadır. Aslında olasılığı az olsa da bir başka etkende kullanılan koltuk yıkama deterjanlarının kalitesiz oluşudur. Eğer koltuk yıkama sırasında kullanılan deterjanlar içerisindeki kimyevi maddelerin çok oluşundan birçok tepkimelere neden olarak bu tür sorunlara yol açabilir.

This Post Has 0 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top Hemen Arayın