skip to Main Content
Koltuk Yıkama Yöntemi

Koltuk Yıkama Yöntemi

Koltuk yıkama işlemi nasıl olmalı? Bu konuda muhtelif yöntemler olmasına rağmen içlerinde en önemli olan koltuk yıkama stili, sıcak su ile yapılan stildir. Bu koltuk yönteminde koltuk yıkama sırasında kullanılacak olan suyun sıcak olmasından kasıt tabii ki koltuk kumaşına ve süngerine bakılırsa yıkama esnasında derecesi değişebilir.

Bazen yıkanacak koltuk kumaşı ya da süngeri sıcak suya dayanıklı fakat bezende bu ürünler dayanıksız olabiliyor. Bu yüzden koltuk yıkama esnasında yıkamayı gerçekleştirecek personel ya da Evde koltuk yıkama yapılıyorsa evindeki yıkayanlar suyun bu sıcaklığını kendileri ayarlayacaktır.

Aslında şayet yıkama yapılacak koltuk ekibi sağlam ve dayanıklı malzemelerden yapılmışsa en müsait olan yöntem sıcak sulu yöntemdir. Pe ki niçin sıcak su? Bilindiği şeklinde sıcak su kir veya lekelerin çözülmesinde daha doğrusu çabuk çözülmesinde en büyük etkendir. Sıcak su kirleri gevşeterek yıkama sırasında daha acele çıkmasını kolaylaştıracaktır.

İyi bir koltuk yıkama yapabilmek için ilk önce yıkanacak koltuk takımının ya da kanepelerin iyi analiz edilmesi gerekir. Yanlış uygulanan yöntemler yüzünden birçok koltuklar kullanılamaz hale gelmektedir. Koltuk yıkamalarımız sırasında birçok müşterimizin daha önce farklı firmalara yıkattıkları koltukların kuruduktan sonra kumaş üzerinde büzülmeler ve renk değiştirmeler meydana geldiği belirtilmektedir. Bunun nedenini biz  Koltuk Yıkama Firması olarak iki nedene bağlamaktayız. Birincisi koltuk yıkama sırasında yukarıda belirtmiş olduğumuz dikkat edilmesi gereken şartlara uyulmadığı hususudur. Koltuğun kumaş cinsi ya da sünger kalitesi bilinmediği için çok sıcak su kullanılması ve buna bağlı olarak koltuk yüzeyinde sararmalar ya da büzüşmelerin ortaya çıkmasıdır. Su çok sıcak olunca yıkama sırasında hassas koltuk kumaşı çekme yapar buda büzüşmelere yol açar.

Back To Top Hemen Arayın